Elektronická evidence tržeb (EET)

O zavedení kontroly tržeb se u nás diskutuje snad již 15 let. Z původní varianty řešení tzv. fiskálních pokladen jsme dnes u varianty elektronické evidence tržeb (EET). V tomto místě se Vám snažíme poskytovat informace (z oficiálních či neoficiálních zdrojů) související s EET. Také Vás zde informujeme o aktuálním stavu a vývoji řešení EET u námi dodávaných zařízení a programů.

Podrobnější informace v členění na typ provozu najdete zde.

                MALOOBCHOD     RESTAURACE      ŘEMESLNÍCI
                                

                                                                                                                                        Poradíme, která zařízení nebo programy si máte pořídit, aby po zavedení povinnosti EET jste nebyli nuceni pořizovat nové registrační poklany, POS pokladny, váhopokladny apod.

 

Otázky a odpovědi na EET

Máme pokladnu SHARP ER2910, stáří cca 15 let. Bude možné tuto pokladnu vybavit pro EET?

Tato pokladna je již historickým kusem, to že ještě funguje svědčí o kvalitě značky SHARP. Bohužel, nebude ji možné vybavit modulem pro EET :-(

Jak to bude s váhou (tiskne i účtenky) Mettler?

Jedná se o německého výrobce Mettler Toledo. Neuvádíte v dotazu přesně typ. Pokud je na Vaši váze uveden typ bPro, bC případně jde o váhopokladnu z řady UC (první dvě písmena jsou UC a nasleduje nějaké další písmena nabo čísla), pak při zachování, v současné době diskutovaného, řešení EET "chorvatského typu" bude, dle vyjádření dovozce, možné tyto výše uvedené typy váhopokladen používat pro EET. Bude, ale nutná změna vnitřního programu váhy (firmware) a v některých případech doplnění technického vybavení. Více informací Vám můžeme sdělit po zaslání vášeho dotazu a kontaktu ZDE.