Šanci vyhnout se evidenci tržeb mají řemeslníci bez stálé provozovny

Deset miliard korun ročně vybraných navíc na DPH si slibuje premiér Bohuslav Sobotka od zavedení elektronické evidence tržeb. Není podle něj zatím jasné, zda se nová povinnost dotkne i řemeslníků. „Povede se diskuse o řemeslnících, kteří nemají stálou provozovnu,“ řekl poslancům. Dal jim tak naději, že budou z této povinnosti vyňati.

Elektronickou evidenci tržeb ve čtvrtek ve Sněmovně podpořil předseda Asociace malých podnikatelů a živnostníků Karel Havlíček. „Naším hlavním požadavkem bylo, aby se elektronická evidence tržeb nezaváděla do segmentu řemeslníků. Je to náš dost zásadní požadavek,“ řekl Havlíček. Mluvil o tom ve čtvrtek s ministrem financí a šéfem ANO Andrejem Babišem, který ho prý osobně ujistil, že elektronická evidence tržeb pro řemeslníky „není na pořadu dne“. Postoj ČSSD, že by mohli být ze zákona vyňati řemeslníci bez stálé provozovny je mu známý, ale je podle něj lepší zbavit této povinnosti všechny řemeslníky.

Havlíček o evidenci tržeb ve Sněmovně ve čtvrtek jednal také s lidovci. Věří, že vzhledem k názorům v koalici to pro řemeslníky dopadne dobře a nové povinnosti se vyhnou. Vůči nové povinnosti pro řemeslníky se totiž vymezila právě KDU-ČSL a Babiš to připustil také. Prioritou pro něj je, aby elektronická evidence tržeb platila pro restaurace, hotely, velkoobchod a maloobchod. A pak se uvidí.

Zdroj : ZDE